Рома надви Удинезе, Тоти записа 25 години на терена

OFFNEWS 15 януари 2017 в 18:50 5277 1

Отборът на Рома победи Удинезе с 1:0 като гост в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А. Белгийската звезда на "вълците" Раджа Наинголан отбеляза единствения гол в 12-а минута.

Той се разписа с удар от въздуха след асистенция на Кевин Строотман. Така Рома остава на втора позиция на точка след лидера Ювентус, който обаче има два мача по-малко. Двубоят отбеляза една историческа годишнина. Капитанът на "вълците" Франческо Тоти записа 25 години на терена, все с екипа на Рома.

Лацио също спечели минимално след 2:1 у дома срещу Аталанта. "Орлите" вървят четвърти на 4 точки след Рома. Наполи пък се наложи с 3:1 над последния в таблицата Пескара. След 0:0 през първите 45 минути Лоренцо Тонели, Марек Хамшик и Дрис Мертенс се разписаха за неаполитанците след почивката. В добавеното време Джанлука Капрари вкара почетен гол за гостите от дузпа.

Без Ивайло Чочев в състава си Палермо загуби тежко с 1:4 при гостуването на Сасуоло.  Поражението остави Палермо в зоната на изпадащите с едва 10 точки. Сасуоло е 16-и с 21 точки.