Рефер се прочу със засада фантом в Разград

OFFNews 26 февруари 2017 в 19:36 13293 0

Помощник-съдията Ивайло Атанасов може да влезе в световните хроники със засадата, която вдигна на мача Лудогорец - Верея. Шампионите биха с лекота 4:0. Гафът дойде при 0:0 в 40-ата минута.

Тогава Керкар от Верея се измъкна зад защитата и отбеляза гол. Той беше покрит точно от петима в зелено, както показва стоп кадърът. Това не попречи на байрактарът да го отмени. Разбира се, вина има и главният арбитър Георги Давидов, който можеше да покаже малко инициатива, вместо да дреме.

Иначе шампионите се разправиха след почивката с голове на Кампаняро, Вандерсон, Жоао Паоло и Марселиньо. Те разнищиха вратаря Иван Караджов, който се сбогува с гостите, тъй като отива да играе в Беларус.

Демонстрация направи звездата на домакините Кафу, който продължава да бъде безобразно слаб. При смяната си се разсърди и не поздрави никого. А именно смяната му Мисиджан създаде всичко по-опасно за домакините.

Така Лудогорец се възползва от грешката на Левски и дръпна с 12 точки на върха. Трети е ЦСКА - София на 15 зад лидера.