Олимпик Лион се класира за 1/4-финалите в Лига Европа

OFFNews 17 март 2017 в 00:01 1855 0

Олимпик Лион се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като завърши 1:2 с Рома на стадион "Олимпико" и с общ резултат 5:4 продълава напред в надпреварата.

В 16-ата минута Муктар Диакаби вкара гол за Лион, извисявайки се над всички след центриране от наказателен удар.

Само минута по-късно Кевин Строотман отбеляза по подобен начин, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле на французите при центриране на Даниеле Де Роси от пряк свободен удар.

През второто полувреме Рома продължи с опитите да отбележи ново попадение. Късметът за домакините се усмихна, след като Лука Тосар си отбеляза автогол в 60-ата минута.

Въпреки неуморимите атаки от страна на италианците, футболистите на Лион се защитаваха умело и до нов гол така и не се стигна.

Жребият за четвъртфиналите е днес (17 март), а мачовете ще се играят на 13 и 20 април.