Ливърпул си върна третото място след трудна победа над УБА

OFFNews 16 април 2017 в 17:25 3913 0

Ливърпул успя да победи трудно с 1:0 в гостуването си на Уест Бромич Албиън в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци успяха да отбележат в края на първото полувреме. Роберто Фирмино се оказа най-съобразителен при центриране и изпревари защитниците на съперника и с глава прати топката в мрежата.

Второто полувреме започна с по-бързо темпо и по-агресивна игра на двата отбора, но до нов гол така и не се стигна, въпреки няколкото добри ситуации и за двата тима.

След тази победа Ливърпул се завърна третото място с актив от 66 точки, измествайки Манчестър Сити, който е с 2 по-малко. Мърсисайдци все още се намират далече от втория Тотнъм, който е със 71.

Уест Бромич продължава да се подвизава на осмото място, въпреки серията от три поредни загуби в първенството.