Кристиано Роналдо изравни легендарен рекорд с юбилеен гол

OFFNews 02 февруари 2020 в 17:36 2577 0

Мегазвездата на Ювентус Кристиано Роналдо изравни легендарен клубен рекорд. Португалецът се разписа два пъти при победата с 3:0 над Фиорентина и вече има 10 попадения в последните си шест мача с екипа на "бианконерите".

Така той бележи вече в девет поредни мача за Ювентус в Серия А, което не го е правил никой друг играч на "Старата госпожа" от декември 2005 година, когато рекордното постижение записа френският таран Давид Трезеге.

Роналдо откри за Ювентус от дузпа, отсъдена за игра с ръка през първото полувреме. В края на втората част той удвои отново от дузпа, дадена за нарушение срещу Родриго Бентанкур.

В добавеното време новото попълнение Матайс де Лихт с глава оформи крайния резултат.

Статистиката показва също, че португалецът вече има 50 гола в 70 мача за Ювентус откакто се присъедини към италианския гранд през 2018 година.

Той също така е смазващо ефективен от началото на сезона, като има 33 гола в 33 мача на клубно и национално ниво.

Победата укрепи позицията на Ювентус на върха в класирането след 22-ия кръг, като торинци имат 54 точки. Втори е Лацио с 49 и мач по-малко, а трети е Интер с 48, като "нерадзурите" също имат мач в запас.