Фейенорд и Аякс продължават битката за титлата

OFFNews 17 април 2017 в 08:52 1805 0

Холандските грандове Фейенорд и Аякс продължават гонитбата за титлата в местната Ередивизие.

Водачът Фейенорд не сбърка при домакинството си на Утрехт и три кръга преди края на сезона запази аванса си от 1 точка пред Аякс. Отборът на Джовани ван Бронкхорст спечели с 2:0, като попаденията отбелязаха Йенс Торнстра и Елжеро Елиа.

Аякс пък разгроми с 5:1 Хееренвеен и продължава да преследва лидера. Гостите изненадващо поведоха на "Амстердам Арина", но още до почивката губеха с 1:3. След почивката граандът от Амстердам намали темпото, но вкара още два гола.

ПСВ Айндховен отпадна от битката за титлата, след като в събота направи 1:1 при визитата на Ден Хааг и вече е на 7 точки зад Фейенорд.

Мачовете от холандската Ередивизие може да гледате ексклузивно в каналите на Mtel Sport.