Двойна радост за Ювентус в 22-ия кръг на Серия А

OFFNews 29 януари 2017 в 18:50 2517 0

Двоен повод за радост имаше италианският шампион Ювентус в 22-ия кръг на Серия А.

"Старата госпожа" постигна първа победа като гост над Сасуоло под ръководството на треньора Масимилиано Алегри, като спечели с 2:0 с попадения през първото полувреме на Гонсало Игуаин в 9-ата и Сами Кедира в 25-ата.

През второто полувреме Пауло Дибала направи страхотен пропуск, а неостаряващият страж Джанлуиджи Буфон опази мрежата си суха след страхотни намеси.

В същото време преследвачът Рома загуби с 2:3 при гостуването си на Сампдория в Генуа и позволи на Ювентус да се откъсне на 4 точки сам на върха в класирането. За капак "бианконерите" имат и мач по-малко.

Милан пък продължава да губи точки в Серия А. Днес футболистите на Винченцо Монтела паднаха с 1:2 при гостуването си на Удинезе. "Росонерите" нямат победа в шампионата от началото на месеца, което ги отдалечава все повече от челните места.

Останалите резултати от кръга:

Торино - Аталанта 1:1, Кротоне - Емполи 4:1, Каляри - Болоня 1:1, Фиорентина - Дженоа 3:3, Удинезе - Милан 2:1.