Дунав завъртя 2:2 с Лудогорец в Разград

OFFNews 18 март 2017 в 19:33 4147 1

Дунав Русе доказа твърденията на естетите, че това е отборът с най-хубав футбол след Лудогорец. Тимът на Веско Великов извъртя 2:2 като гост в Разград. В един момент след почивката русенци дори водеха в резултата.

Лидерът дръпна рано след гол на Паломино след меле при корнер. Всички помислиха, че се задава поредната протоколна победа на лидера.

Дунав обаче изравни чрез Бранко Костадинов. Бързакът наказа грешка в защитата на Лудогорец, която опита да си вкара автогол. Владо Стоянов спаси, но дебнещият Костадинов изравни резултата.

Изгоненият от Локо Пловдив Карагерен вкара поредния си красив и решаващ гол.  Биската, както е известен още халфът, завърши с плонж с глава перфектна атака.

В 70-ата минута Кешеру изравни след многоходова атака и първа грешка в мача на иначе страхотния вратар Антонов. Трябва да се отбележи, че гостите не стигнаха никак случайно до точката. Васил Шопов имаше два уникални шанса за гол, но ги пропиля.

Така в класирането Лудогорец води с 64 точки, на 16 пред Левски, но столичани имат мач по-малко. Ще го изиграят с Ботев утре. Дунав е пети с 37.