Дунав и Локомотив поделиха точките в Разград

OFFNews 10 март 2017 в 20:30 2324 0

Снимка sportal.bg

Дунав (Русе) и Локомотив (Плодив) завършиха 1:1 в първия мач от 24-ия кръг на Първа професионална лига на стадиона в Разград.

Резултатът отдалечи "драконите" от топ 6. Първият гол в срещата реализира Васил Шопов в 34-ата минута. Малко преди края мача новата словенска звезда на "черно-белите" Дино Мартинович успя да спаси точката.

Хитът в Първа лига тотално надигра гостите от Пловдив през първото полувреме, като Дунав изпусна четири страхотни положения пред вратата на Ясин Ел Харуби.

Втората част също стартира отлично за "драконите", но в 57-ата минута Олексей Ларин си изкара директен червен картон, което направи задачата на домакините доста трудна и логичното се случи в края на срещата, когато футболистите на Едуард Ераносян стигнаха до равенство.

В последните минути на мача гостите от Пловдив натискаха сериозно Дунав, но защитата на "драконите" се справи и запази точката, която ги доближава до крайната цел, която е оставане в топ шест.

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:1

1:0 Васил Шопов (34)
1:1 Дино Мартинович (84)