Ботев Пловдив чака Лудогорец на финала за Купата

OFFNews 26 април 2017 в 19:56 3205 0

Ботев (Пловдив) е първият финалист в турнира за Купата на България. "Канарчетата" завършиха 1:1 в полуфинален мач реванш срещу Верея и с общ резултат 2:1 преодоляха тима от Стара Загора, като успехът като гост се оказа ключов за крайната победа в този сблъсък.

Съперник на пловдивчани в реванша ще бъде победителят в двойката Лудогорец - Литекс, като най-вероятно това ще са разградчани, които взеха аванс с 4:0 в първия мач, а реваншът е утре в Ловеч.

Пловдивчани, които бяха подкрепяни от около 3000 запалянковци на "Коматево", откриха резултата чрез Антонио Вутов в 34-ата минута, но Васил Калоянов изравни в средата на втората част.

Това отвори срещата, тъй като при второ попадение Верея щеше да получи предимство. Последваха няколко опасни центрирания, най-вече след статични положения, но в крайна сметка домакините удържаха равенството, класирало ги на мечтания финал.