Берое удари Дунав на старта

OFFNEWS 17 февруари 2017 в 21:42 1949 0

Отборът на Берое победи с 4:0 Дунав (Русе) в Разград в първия мач от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

С това старозагорците се изкачиха на седмо място в класирането и са на две точки от шестия Дунав.

Първият гол падна още в третата минута. Жуниор Мапуку изведе Антон Карачанаков, който се възползва от грешката на защитата на "драконите" и отбеляза във вратата на Мартин Луков.

След гола Дунав заигра по-активно, но не стигна до изравнителен гол. Само в рамките на две минути след почивката Берое реши мача в своя полза.

В 57-ата минута съдията показа директен червен картон на футболиста на Дунав Михаил Милчев, който според рефера повали откъсващия се сам срещу Луков Жуниор Мапуку. Антон Карачанаков изпълни фаула, прехвърли стената и отбеляза за 2:0.

Третият гол за Берое падна в 60-ата минута. Карлос Охене изведе Жуниор Мапуку, който не сгреши с удара си и вкара за 0:3. В 79-ата минута Мапуку изведе Виле Салмикиви, който остана сам срещу Мартин Луков и оформи крайния резултат.