България би 2:0 Холандия с голове на велик Спас Делев (снимки)

OFFNews 25 март 2017 в 23:38 24591 3

Снимка Сергей Антонов, OFFNews

България направи най-добрия си мач от години насам и победи 2:0 фаворита Холандия в световна квалификация. Велик мач изнесе Спас Делев. Нападателят от село Ключ мушна два гола във вратата на гостите.

Петър Хубчев изнесе лекция на "лалетата" пред едва 15 000 зрители на "Васил Левски". Треньорът заслужава само поздравления за начина, по който беше подредил и дал кураж на своите.

Така България спази традицията да не пада от Холандия у дома. Силен мач направи още халфът Георги Костадинов. За отбелязване е невероятната дисциплина на нашите, които се бранеха лъвски. Около звездата на гостите Ариен Робен постоянно имаше по трима души.

А и в интерес на истината той не  си даваше зор. Това беше най-слабата Холандия, която някога сме виждали. Кройф, Ван Бастен и компания биха се изчервили от срам от нескопосаните спирания на топката и неточните пасове на наследниците.

снимки: Сергей Антонов

Националите ни започнаха с летящ старт. Още в 5-ата минута Спас Делев изведе "лъвовете" напред в резултата, след като се възползва от детинска грешка на дебютанта тази вечер Матийс Де Лигт, който е едва на 17 години. Треньорът Блинд, който направи още куп странни решения, го смени на почивката.

В 20-ата минута със страхотен удар извън наказателното поле Спас Делев препарира вратаря на холандците Йерун Зут и България поведе с 2:0. Нисичкият нападател спря елегантно топката, завъртя се и с виртуозен шут вкара до гредата.

През второто полувреме "лалетата" засилиха атаките към българската врата, но Николай Михайлов на няколко пъти успя да се намеси блестящо.

В другите мачове от групата ни Швеция победи безпроблемно Беларус с 4:0, а Франция се справи с Люксембург с 3:1

Ето и класирането в Група "А" за Мондиал 2018 след 5 изиграни кръга.

1. Франция - 13 точки
2. Швеция - 10 точки
3. България - 9 точки
4. Холандия - 7 точки
5. Беларус - 2 точки
6. Люксембург - 1 точки

Следващи мачове на 9 юни: Беларус - БЪЛГАРИЯ, Холандия - Люксембург, Швеция - Франция.

16009

3

Nik68

26.03 2017 в 09:48

Някой казва най-слаба Холандия, За статистиката ще остане България:Холандия 2:0.