Арсенал се класира за финала на ФА Къп

OFFNews 23 април 2017 в 19:38 3113 0

Арсенал се класира за финала на турнира ФА Къп в Англия, след като отстрани Манчестър Сити с резултат 2:1 в полуфинала на стадион "Уембли".

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като ще се запомнят няколко спорни ситуации, в които съдията Крейг Поусън бе замесен.

Сити поведе в резултата, благодарение на страхотното извеждащо подаване на Яя Туре, което остави Серхио Агуеро сам срещу вратаря Петър Чех и аржентинецът успя да отбележи за 1:0.

Начо Монреал се възползва от великолепно центриране на Алекс Окслейд-Чембърлен и вкара изравнителното попадение за "артилеристите" - 1:1.

В продълженията Арсенал изглеждаше по-свежият тим и заслужено поведе, след като Алексис намери мрежата в 100-ата минута и оформи крайния резултат. В мача за трофея "артилеристите" ще се изправят срещу Челси на 27 май на стадион "Уембли".