Интерактивната инсталация „Един човек“ на доц. Венелин Шурелов бе премахната днес от Градската градина в София.
Първоначално високотехнологичната арт инсталация трябваше да бъде демонтирана през декември 2021 г., но престоят й в сърцето на София бе удължен до края на април 2022 г.
На 6 ноември 2020 г. на площадка „Мавзолей“ в Градската градина бе и символичното официално откриване на „Един човек“.
Това е първият проект, финансиран от Столична община по програма „Навън“ за временни художествени проекти в градска среда. Високата над 13 метра конструкция, снабдена с 42 лед дисплея от двете си страни и тежаща близо 8 тона, престоя на мястото на бившия Мавзолей година и половина.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4040
2
30.04 2022 в 20:40
5944
1
30.04 2022 в 17:59
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии