Голяма част от кредиторите на Корпоративна търговска банка (КТБ) няма да получат парите си. По закон Фондът за гарантиране на влоговете измества вложителите, първо трябва неговите около 3 млрд. и 650 млн. лева да бъдат обезщетени.
Това заяви изпълнителният директор на Българската агенция за кредитен рейтинг Христо Михайловски по БНР. По думите му не се полагат достатъчно усилия да се съберат вземанията на КТБ.
След Фонда идва ред на поредицата от вземания, които са обезпечени със залог, ипотека и т.н., обясни Михайловски. Според него е странно, че в доклада на парламентарната комисия за фалиралата банка няма информация за кредитополучателите.
При фирми, получили обезщетения и кредити, в момента тече много силен процес на изпразване, така че да не може да бъде събрано нищо от дължимите средства, каза още Михайловски. Той бе категоричен, че с всеки изминал ден вероятността да се върнат средствата намалява.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20.08 2015 в 14:55
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.08 2015 в 11:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Бебе с рядко заболяване бе излекувано в АСК УМБАЛ Токуда
Когато па.., когато па...: Кметът на Ботевград забрани менте протеста на Пеевски
Ловна хижа на Чаушеску е обявена за продан. Началната цена е 1 млн. евро
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура
Радев: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко го очаквате
Руснак и съпругата му са залети с бетон и 'погребани' в пустинята