
От 25 април се възстановява движението на международния влак, който пътува между София и Истанбул. Ръководствата на БДЖ и турските железници (TCDD) се договориха влакът отново да започне да пътува преди началото на летния сезон, съобщиха от министерството на транспорта.
Международният влак от Истанбул ще потегля с час на заминаване 22.00 на 25.04 и ще пристига на Централна гара София в 09.35 ч. В обратната посока от София към Истанбул влакът ще заминава по разписание в 18.30 ч. на 26.04 и ще достига крайната си дестинация Истанбул в 07.00 ч.
Този влак ще се движи в състав от спални вагони и вагони с купета, като от 3-ти юни за летния сезон е предвидено да бъде включен и директен вагон за пътуване между Букурещ и Истанбул.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
archsusury
Метрото ще стигне до Арена София през 2027 г., изграждат 350 нови паркоместа
6екеr4о
3 кораба са атакувани в Червено море, сред тях е американският разрушител USS Carney
6екеr4о
Няма изискване да се плащат глоби на границата, заяви премиерът
6екеr4о
Всеки, който иска да иде в Русия, ще дава клетва за вярност към режима на Путин