Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа снощи прокламация за изменение на митата върху вноса на мед, алуминий и желязо, съобщи Белият дом, цитиран от Ройтерс.
В официалната декларация се обяви намаляване и на обмитяването на определено селскостопанско оборудване от 25% на 15%.
Става въпрос за техника като булдозери и мотокари в случаите, "когато се внасят от страни с търговски споразумения, допускащи подобно понижение“, се казва в изявление на Белия дом.
Освен това разпореждането позволява на чуждестранни компании да ползват мито от 10 процента, ако "тяхното капиталово оборудване включва поне 85% американска лята или топена стомана, като същото важи и за алуминия“.
Промените остават в сила до 31 декември догодина, "за да стимулират краткосрочни инвестиции, които ще възстановят индустриалната база на страната“, уточнява Белият дом, цитиран от БТА.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел