Завърши плановият годишен ремонт на шести блок на АЕЦ „Козлодуй”. След проверка и издадено одобрение от Агенцията за ядрено регулиране блокът беше включен в електроенергийната система на страната тази нощ.
Плановият годишен ремонт, който започна в края на септември, се проведе при стриктно спазване на противоепидемичните мерки. Изпълнени бяха необходимите дейности по ремонт и профилактика на оборудването и реакторът беше презареден със свежо ядрено гориво. Бяха реализирани и предвидените дейности, свързани с повишаване на безопасността и осигуряване на дългосрочната експлоатация на блока.
Другият ядрен енергоблок на АЕЦ „Козлодуй” – пети, работи с пълно натоварване на мощността.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен