Градският транспорт на Плевен ще се сдобие с 14 нови електробуса и 14 зарядни станции с финансиране по европроект, съобщи пресцентърът на Министерството на околната среда и водите.
Договорът за него бе подписан днес от министър Нено Димов, кмета на града Георг Спартански и и инж. Ангел Несторов, управител на плевенската общинска фирма по транспорт.
Проектът е на стойност 18 млн. лв. по Оперативна програма „Околна среда 2014-2020 г.", от която се осигуряват 15 млн. лв., а останалото е съфинансиране.
Срокът за изпълнението на проекта е 40 месеца.
То ще осигури намаляване на количеството емисии на фини прахови частици и подобряване качеството на атмосферния въздух за над 95 хилядите жители на община Плевен.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец