Със заповед на служебния министър на енергетиката Николай Павлов ограниченията за износ на електроенергия от България се премахват, съобщи ведомството му.
Промяната влиза в сила от 01:00 часа българско време (00:00 часа CET) на 9 февруари 2017 г.
Заповедта на министър Павлов е във връзка с писмо от Електроенергийния системен оператор. В него се изтъква, че резервите, необходими за нормалното функциониране на електроенергийната система на Република България са възстановени и са в готовност да посрещнат предстоящото краткотрайно увеличение на електропотреблението
В съответствие с новите условия Електроенергийният системен оператор възстановява достъпа до електропреносната мрежа на износителите на електрическа енергия, произведена в страната.
Забраната за износ на електроенергия от страната беше въведена от 01:00 часа на 13 януари 2017 г. със заповед на бившия енергиен министър Теменужка Петкова. Наложеното ограничение тогава беше мотивирано с продължаващите екстремно ниски температури, които доведоха до сериозен дисбаланс между производството и потреблението на електроенергия на регионално равнище.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69999
2
08.02 2017 в 00:50
11469
1
07.02 2017 в 22:34
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни