През 2022 г. инфлацията беше при енергийните суровини, от началото на тази година това се промени и вече водещо е поскъпването при храните. Това коментира в сутрешния блок на БНТ Петър Ганев от Института за пазарна икономика.
Гост по темата беше и Георги Вулджев, икономически експерт в ЕКИП.
По думите на Ганев пикът е преминат и най-вероятно ще има успокоение в цените.
"Няма лошо институциите да действат, но не трябва да се минава и някакъв праг, малко прекалено ми се струва случващото през посления месец", коментира Ганев.
Според Вулджев темата напоследък се политизира. Последните 2 месеца има отслабване на хранителната инфлация, тя ще се забавя, но това не означава, че цените ще започнат да падат. Надяваме се в рамките на 1 година инфлацията да се успокои до 2-3% годишно.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен