Държавните газови дружества "Булгаргаз" и "Булгартансгаз" ще вземат държавно гарантирани заеми за общо 532 млн. евро, решиха депутатите.
"Булгаргаз" ще вземе 150 млн. евро, за да осигури алтернативни на руските количества, а "Булгартрансгаз" - 382 млн. евро, които ще се използват за три проекта - разширението на хранилището в Чирен, газовата връзка със Сърбия и за да си изпълни задълженията по европейска директива за условията за достъп до газопреносни мрежи.
Бившият енергиен министър от ГЕРБ Теменужка Петкова изрази опасения, че така може да се фалира "Булгаргаз". От ГЕРБ изразиха съмнения, че не е описано за какво ще отидат средствата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел