При по-дълго отсъствие от дома по време на летните отпуски електрическите уреди трябва да се изключват от контактите, за да не харчат ток.
Включените уреди консумират електроенергия, дори когато са в режим на готовност, без да се ползват реално, припомня ЧЕЗ. Изключването им, освен да намали месечната сметка, предотвратява и евентуални повреди, причинени от лоши метеорологични условия или претоварване на мрежата.
С повишаването на температурите в разгара на летния сезон потреблението на електроенергия традиционно се покачва средно с 10% на месечна база, сочат статистическите данни на ЧЕЗ за потреблението в Западна България. През лятото в почти всеки дом и офис има включен климатик или вентилатор. По-високата консумация води до нарастване на сметката за електроенергия, а покачването на товарите създава опасности за мрежата, тъй като може да доведе до претоварване и сривове в захранването.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25374
1
03.07 2016 в 17:16
Фъргаш свинско за 200 лефа, пестиш ток за 10.
Ако ви падне и кабела на алармата - тегли!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други