България пое 3,2 милиарда евро нов външен дълг от международните пазари, съобщава БНР.
Това е първата емисия, след като страната ни получи зелена светлина за членство в еврозоната и получи повишение на кредитния рейтинг.
Планираната продажба се състоеше от 10-годишни еврооблигации за 2 млрд. евро с лихва от 95 базисни пункта над средните суапове, което е с 40 базисни пункта по-ниска лихва от първоначалната цена, според запознат с въпроса, цитиран от агенция Блумбърг. Емисията включва и 20-годишен транш на стойност 1,2 млрд. евро с лихва от 145 базисни пункта над средните суапове.
Силният интерес към книжата беше потвърден от факта, че поръчките за двата вида еврооблигации надхвърлиха съответно 8,3 милиарда евро и 5,5 милиарда евро, посочва още Блумбърг.
През април 4 милиарда евро бяха поети отново в два транша от външния пазар.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
5
16.07 2025 в 09:32
Служебното на корпулентните мутри и сега официалното им правителство правят вече трета емисия.
4,35 млрд € на 11 септември
4 млрд. € на 28 април
3,2 млрд € сега
"Дупката" на теменужка от 18 млрд, ще поеме още.
А корпулентните и кликата им ще замезят стабилно.
1983
4
16.07 2025 в 07:06
305
3
15.07 2025 в 22:33
2878
2
15.07 2025 в 21:25
С тези килограми, Шиши след 10 години е "я камилата, я камиларя".
1983
1
15.07 2025 в 21:03
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му