България изоставя проекта АЕЦ "Белене". "Българо-руска централа по мое време няма да строим, без да се диверсифицира този проект", заяви премиерът Бойко Борисов след среща с президента Росен Плевнелиев.
България има договор за изграждане на електроцентралата с мощност 2000 мегавата с руската "Атомстройекспорт".
Миналия месец изпратих министри в Москва, за да съобщят на руските власти, че няма да строим "Белене", но планираме да платим за построения вече един ядрен реактор с мощност 1000 мегавата.
Такова решение може да бъде взето само след публично обсъждане. Ще видя дали може да направим референдум за "Белене", каза още Борисов.
Това не може да стане - законът не позволява да бъде направен референдум "за" или "против" АЕЦ "Белене", бе категоричен президентът Плевнелиев. Той говори след срещата си с премиера. "Референдум може да бъде организиран около въпроса "за" или "против" ядрени мощности, заяви Плевнелиев.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец