Славия надви Левски за трети път през годината

OFFNews 18 октомври 2020 в 22:37 2794 0

Отборът на Левски се превръща постепенно в "клиент" на Славия. "Белите" от "Овча купел" удариха "сините" за трети път през годината, след като победиха с 1:0 в 144-ото издание на най-старото столично дерби от деветия кръг на Първа лига.

Преди това Славия имаше две поредни победи с по 2:1 през март и юли на стадион "Георги Аспарухов".

Герой за "белите" стана Калоян Кръстев, който бе точен в 35-ата минута. В антигерой за "сините" в тази среща пък се превърна централният защитник Живко Атанасов, който си изкара червен картон и остави "сините" с човек по-малко минута след попадението във вратата на Николай Михайлов.

Четвъртата загуба през тази кампания за 26-кратните шампиони ги остава на девето място с 11 точки, колкото имат следващите в класирането - Черно море (именно "моряците" са следващия съперник на "сините") и Монтана.

С това изненадите в кръга на свършват. Ден по-рано Царско село стигна до 1:1 срещу Лудогорец в Разград. Същият резултат постигна и отбора на Берое срещу ЦСКА в София.