Етър и Ботев Пловдив не се победиха

OFFNews 19 март 2021 в 20:04 2123 0

Отборите на Етър и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в първа среща от 22-ия кръг на Първа лига. Така домакините от Велико Търново останаха на последното място в класирането с 17 точки, а "канарчетата" са 10-ти с 21.

Гостите първи получиха възможност за гол. В 12-ата минута Маркиньос направи хубав пробив, но завършващият удар на Атанас Илиев не бе точен.

В 30-ата минута Етър направи бърза атака, но завършващият удар на Ловре Кнежевич бе париран с крак от Георги Аргилашки.

Ботев отговори с възможност за Маркиньос, но бразилецът останал сам срещу Христо Иванов си поведе силно топката и вратарят се справи.

До края на полувремето Мезу и Боруков пропиляха добри шансове да изведат "болярите" напред в резултата.

Началото на втората част започна с натиск на Етър. В 52-ата минута Здравко Илиев отправи мощен удар, но Аргилашки успя да избие.

В 57-ата минута Кольо Станев стреля от движение, но на сантиметри от гредата. Две минути по-късно Кнежевич също бе неточен.

До края на срещата Етър имаше още няколко добри възможности, за да стигне до успех. Кнежевич и резервата Милчо Ангелов не се възползваха от възможностите пред тях.

В продължението на мача Атанас Илиев напусна принудително терена с окървавена глава след сблъсък с играч на Етър.