България е сред "жълтите" страни в класификацията на Унгария по разпространение на COVID-19, съобщи БНР.
Деленето на държавите "по цвят" влиза в сила от днес.
Освен нас, в "жълтата" група са Португалия, Румъния и Швеция. Чуждите граждани, включително и българи, които пристигат от "жълти" страни, подлежат на медицински преглед на границата и 14-дневна задължителна карантина.
Изискването за самоизолация отпада само в случай че бъдат доказани два последователни отрицателни теста за коронавирус, направени през 48 часа в рамките на 5 дни.
Освен "жълти" в класификацията на правителството има и "червени" и "зелени" страни, според тежестта на ситуацията с коронавируса в тях.
Страните извън Европейския съюз - Обединеното кралство, Норвегия, Русия, Япония, Китай и САЩ подлежат на същите "жълти" рестрикции.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни