Председателят на Европейския съвет Доналд Туск обяви, че всички страни-членки от ЕС, с изключение на Великобритания, ще проведат специална Среща на високо равнище на 29 април в Брюксел.
На Срещата на върха ще се решава какви ще са политическите цели при преговорите за Брекзит, след като британското правителство тази седмица съобщи, че ще започне процедурата за напускане на Европейския съюз на 29 март.
„Лично аз бих желал Великобритания да не бе избирала да напуска ЕС, но мнозинството от британските гласоподаватели реши така“, заяви Туск, цитиран от АФП. Председателят добави, че желанието му е това да се случи безболезнено.
„Основният ни приоритет на преговорите е да създадем колкото се повече сигурност и яснота за всички граждани, компании и страни членки, които ще получат негативен ефект от Брекзит“, обясни Туск.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Студентите от НАТФИЗ вече протестират
Пишем историята. Днешният протест е по-голям дори и от предишния (видео, хронология, снимки)