Румънският премиер Николае Чука заяви, че от днес първите шест министерства, координиращи реформите и инвестициите в рамките на Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ), ще могат да подават проекти и да получат достъп до фондовете от този план, съобщи телевизия Диджи 24, цитирана от БТА.
Той присъства на церемония по подписването на споразумения за финансиране между министерството на инвестициите и европейските проекти и министерствата на труда, енергетиката, здравеопазването, транспорта, семейството и околната среда.
"Говорим за 4 милиарда евро, които вече са в страната, и също така други 6 милиарда евро, които предстои да влязат до края на годината", посочи премиерът.
Румъния трябва да получи по НПВУ общо 29,2 милиарда евро, от които 14,2 милиарда евро под формата на грантове и 14,9 милиарда евро под формата на заеми.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес