
Финансовият министър Владислав Горанов подписа писмо, с което призовава ЕС да наложи данък на Гугъл, Амазон и Фейсбук. Писмото е подписано от още девет негови колеги, съобщи "Политико".
Инициатор за налагането на данък е Франция, а искането е подкрепено от Германия, Италия, Испания, Австрия, България, Гърция, Португалия, Румъния и Словения. По-резервирани към идеята са Люксембург и Дания.
Финансовите министри настояват международните интернет компании да плащат данъци във всички страни, в които се разпростира бизнесът им, а не само на местата, където са базирани филиалите им.
Министрите поискаха да се проучат законовите възможности да се въведе "изравнителен данък" върху оборотите на компаниите, като наложеният им данък трябва да се равнява на корпоративния данък, който биха плащали в държавите в ЕС, в които действат.
Дискусията се проведе на неформален съвет в Талин. Очаква се темата да бъде обсъдена и по време на редовен съвет през декември.
За промяна на данъчните правила в ЕС трябва общо съгласие.
Зам.-председателят на ЕК Валдис Домбровскис обеща Комисията да излезе с варианти за решение на казуса следващата пролет.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14000
4
19.09 2017 в 10:45
15571
2
19.09 2017 в 09:52
Върховният съд в Русия отстрани единствената опозиционна партия от изборите
Кой е убитият бизнесмен Владимир Янков - Загатото
ГУР: Русия изгражда своя сателитна мрежа тип Старлинк по-бързо от очакваното
Върховният съд в Русия отстрани единствената опозиционна партия от изборите
Върховният съд в Русия отстрани единствената опозиционна партия от изборите