Повечето хора в Германия искат по-стриктни закони за защита на младите хора от алкохол, като също подкрепят и премахването на т. нар. пиене с придружител, което позволява на 14-годишните в Германия да пият бира в заведение, ако са придружени от настойник, сочи проучване, цитирано от ДПА и БТА.
Проучването е поръчано от Търговската здравноосигурителна каса и е проведено през юни, като включва 1004 участници от цяла Германия на възраст 18-70 г. Резултатите показват, че 65% от анкетираните подкрепят премахването на правилото за контролирано пиене.
52% от анкетираните подкрепят и повишаването за законната възраст за покупка и консумация на бира и вино от 16 на 18 години.
Здравните министри на германските федерални провинции също се застъпват за забраната на консумацията на алкохол с придружител, като тази инициатива е подкрепена и от германския министър на здравеопазването Нина Варкен.
Резултатите от анкетата също показват, че много хора искат и ограничения на рекламата на алкохол - от анкетираните 35% искат пълна забрана на рекламата, докато 32% настояват за по-строги регулации, цитира ДПА.
Междувременно 31% смятат, че настоящите мерки, които включват забрана на реклами с насоченост към деца и тийнейджъри, са достатъчни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1243
1
03.07 2025 в 13:24
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му