Европейските сезонни работници с трудови договори ще могат да влязат във френските селскостопански ферми в близките дни, увери аграрният министър Дидие Гийом, цитиран от Франс прес.
Наредбата ще бъде публикувана до часове, обясни той.
Гражданите на Европейския съюз с договор във Франция ще могат да преминават през затворените заради COVID-19 граници при условие, че има предпазни мерки за тяхното здраве, каза министърът. Условията на труд и настаняване ще бъдат описани в специален наръчник.
"Често те са настанявани в общи спални и са един до друг, много наблизо, а това не е допустимо", предупреди земеделският министър.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел