Евродепутатите Елена Йончева и Танер Кабилов вече не са в групата на либералите

OFFNews 20 януари 2025 в 21:31 6410 2
Евродепутатът Елена Йончева

Снимка ЕП

Елена Йончева

Евродепутатите Елена Йончева и Танер Кабилов вече не са част от групата "Обнови Европа" в Европейския парламент и стават независими. Това обяви при откриването на първата сесия на ЕП в Страсбург за тази година председателят на институцията Роберта Мецола, съобщава БТА.

Мецола отбеляза, че решението е влязло в сила от 31 декември 2024 година.

На 22 декември миналата година Кабилов бе избран от Националната конференция на ДПС-Ново начало за член на Централното оперативно бюро на политическата организация.

Ден по-късно Делян Пеевски съобщи, че ДПС-Ново начало напуска партията на европейските либерали АЛДЕ, чиято група в ЕП е "Обнови Европа".

В навечерието на това решение партийното бюро на АЛДЕ препоръча изключването на ДПС.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    16969

    2

    Sin

    23.01 2025 в 11:18

    Тотално обезсмисляне и омаскаряване на всякакъв парламентаризъм. Това са лични депутати, в случая на Шиши. Депутат и личен - това е все едно да кажеш обшествени дамски превръзки, примерно. Да се говори за чест, достойнство, патриотизъм ако щете - не само е неуместно, а абсолютно несъвместимо със статута на тези "депутати". Прочее това може да са кокошки, ваденки, мисирки, подлоги, проститутки но не и депутати парламентаристи.

    4000

    1

    дядо Санко

    21.01 2025 в 02:45

    Хитрата сврака, с двата крака.
     
    X

    ДА ПОГОВОРИМ ЗА ПАРИ: Тръмп и митата: Как промениха световната икономика? (епизод 3)