Въведен е вечерен час до 20 ч. за учениците в Пернишка област със заповед на директора на РЗИ д-р Александър Златанов, съобщават от РЗИ-Перник.
Придвижването след този час ще се извършва само в присъствието на родител или придружител.
Екипи от представители на РЗИ, Регионалното управление на образованието и общината ще контролират спазването на ограничителната мярка, която е сила до 6 февруари.
Мярката се предприема, за да избегне струпването на ученици по време на ваканцията.
Предвижда се и засилен контрол на кина, фитнес зали, заведения, кафенета, магазини, както и за задължително изискване на зелен сертификат, носене на маска, спазване на дистанция от 1,5 м и осигуряването на пропускателен режим.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол