Лекари от УМБАЛ „Свети Георги“ спасиха пациент с животозастрашаваща коремна травма, съобщиха от лечебното заведение.
65-годишният пациент постъпва по спешност в Първа клиника по хирургия на болницатга след тежък трудов инцидент с ъглошлайф, при който е разкъсан коремът му. При приема състоянието му е критично, травмата е с изключително ниска преживяемост.
Спешната операция е извършена от екип с ръководител от доц. Атанас Баташки и с участието на д-р Любомир Паунов и специализанта по хирургия д-р Йордан Ангелов, операционната сестра Десислава Атмаджова, както и анестезиологичния екип – д-р Андреас Хадзиянис и медицинската сестра Емилия Зографска.
По време на интервенцията хирурзите установяват сериозно увреждане на червата и вземат решение за органосъхраняващ подход. След приложеното лечение кръвоснабдяването и функциите им са възстановени. Извършена е пълна ревизия на коремната кухина и са овладени съпътстващите увреждания, без да се установят други животозастрашаващи травми, съобщават от лечебното заведение.
Следоперативният период протича благоприятно – чревната дейност се възстановява още на втория ден, а пациентът е изписан в добро общо състояние и без усложнения, водещ нормален начин на живот.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел