Случаите на морбили прехвърлиха 150

OFFNews 22 April 2026 в 10:42 804 1
морбили

Снимка Министерство на здравеопазването

Морбили

153 заболели от морбили са регистрирани в България, след като във вторник са докладвани нови 4 случая, показват данните за епидемичната обстановка в сайта на здравното министерство.

По един заболял има в областите Враца, Ловеч, Плевен и София-град.

Новозаразените са на възраст 10-48 г.

От началото на разпространението на заболяването в страната са приложени повече от 19 580 ваксини срещу морбили, паротит и рубеола. Имунизацията е задължителна и се прилага след навършване на 13-мечесечна възраст и след навършване на 12-годишна възраст.

Основните симптоми на морбили са повишена температура, хрема, кашлица, сълзотечение, възпаление на очите, обрив.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото