153 заболели от морбили са регистрирани в България, след като във вторник са докладвани нови 4 случая, показват данните за епидемичната обстановка в сайта на здравното министерство.
По един заболял има в областите Враца, Ловеч, Плевен и София-град.
Новозаразените са на възраст 10-48 г.
От началото на разпространението на заболяването в страната са приложени повече от 19 580 ваксини срещу морбили, паротит и рубеола. Имунизацията е задължителна и се прилага след навършване на 13-мечесечна възраст и след навършване на 12-годишна възраст.
Основните симптоми на морбили са повишена температура, хрема, кашлица, сълзотечение, възпаление на очите, обрив.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
1
22.04 2026 в 11:16
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му