Кипърското правителство реши медикаментите, прилагани на хора срещу COVID-19, които вече не се използват, да бъдат отпуснати за лечение на инфекциозен перитонит при котките, съобщи кипърското издание „Филелефтерос“.
Лекарствата ще бъдат предоставяни от областните ветеринарни служби на собствениците на котките срещу заплащане и по рецепта, издадена от ветеринарен лекар.
Според организации за защита на животните, цитирани от ДПА, става дума за препаратите „Ремдесивир“ и „Молнупиравир“.
Инфекциозният перитонит при котките се предизвиква от котешки коронавирус, който не е опасен за хората.
От месеци в Кипър сред котките има епидемия от инфекциозен перитонит. Няма сигурни данни за броя на засегнатите животни, но според организации за защита на животните заболяването е отнело живота на около 30 процента от бездомните котки.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни