Медицинска сестра от Асеновград осъди Министерството на здравеопазването за дискриминация. Камелия Чернева, която страда от рядко заболяване, не получила адекватна лекарска помощ. Сега държавата трябва да й плати обезщетение. А докато делото се точеше, Здравната каса осигури клинична пътека за хората с болестта на Камелия - муковисцидоза.
Камелия завела иск за 50 000 лева срещу Министерството на здравеопазването, разказа Нова тв. С мотива, че щом държавата не може да й осигури адекватно лечение, трябва поне да й покрие разходите за скъпите лекарства. Административният съд в Пловдив уважил иска частично. Приел, че справедливото обезщетение е 4 000 лева.
Здравното министерство ще обжалва решението на съда. Въпреки това Камелия определя постановеното от съда решение като победа. Победа не само за нея, а и за останалите пациенти с рядката болест. У нас те са 210, повече от които са деца.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69999
2
28.06 2016 в 01:17
Пепита давно, давноо..е горе на връАт на черешата, шъ го занимавате вие с некви си болни....колкото повече се “възнесат“ толкова повече парички за “бело“ ще останат...
25374
1
27.06 2016 в 21:58
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск