От 22 юни се разрешават свижданията при пациенти с болничен престой над 5 дни. Посещенията ще се извършват по преценка на лекуващия лекар според здравословното състояние на болния и риска от заразяване с COVID-19.
Това разпореди министърът на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров със своя заповед, издадена днес.
Забраната за посещения на външни лица/свиждания в лечебни заведения не се отнася и за свижданията при пациенти в терминален стадий.
При посещенията на външни лица/свижданията в лечебни заведения се спазват всички противоепидемични мерки, включително носенето на защитни маски, като не се допуска едновременно повече от един посетител на пациент.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен