Над 80 души потърсиха помощ в Пирогов заради поледиците

17 са тежко пострадалите приети в болницата за операция

OFFNews 08 January 2026 в 16:57 433 0
Пирогов

Снимка УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов"

"Пирогов"

Над 80 човека, пострадали на леда в София, потърсиха помощ в университетската болница "Пирогов" днес до 14.00 часа, съобщиха от лечебното заведение.

Най-младият пациент е на 20 години, а най-възрастният е над 80-годишен. Най-тежко са пострадали жени в пенсионна възраст, които са с фрактури на бедрената кост.

17 от потърсилите медицинска помощ остават за лечение в болницата и им предстоят операции заради тежките травми. 

Медиците напомнят по-възрастните при възможност да не излизат през тези дни и да се избягват заледените участъци. 

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото