Хората под 55 години във Франция, на които е поставена само една доза от ваксината срещу COVID-19 на AstraZeneca, ще получат друга ваксина при втората доза, предаде Франс прес, като се позова на здравните власти.
За целта ще бъдат използвани ваксините на Pfizer-BioNTech и Moderna. Мярката ще засегне 533 хиляди души във Франция.
На 19 март френските власти взеха решение да преустановят употребата на ваксината на AstraZeneca при ваксинирането на хора под 55 години.
По-рано подобно намерение обявиха експертите от института "Робърт Кох" в Германия, които препоръчаха на ваксинираните на възраст под 60 г. с първа доза от AstraZeneca, да бъде поставяна РНК ваксина. Условието е да са изминали 12 седмици от първата игла.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол