Френските власти поставиха под карантина над 1700 пътници и членове на екипажа на круизен кораб, акостирал в Бордо, след като пътник е починал при съмнение за норовирус, предаде АФП.
Корабът на компанията Ambassador Cruise Line, на борда на който повечето от 1233-мата пътници са британци или ирландци, е пристигнал във френското пристанище Бордо на 12 май.
По данни на здравните власти 90-годишен пътник е починал, а около 50 души са проявили симптоми на норовирус.
Норовирусът е силно заразен вирус, който причинява остър гастроентерит (възпаление на стомаха и червата), често наричан в бита „стомашен грип“. Той е водещата причина за епидемични стомашно-чревни разстройства в световен мащаб.
Симптомите се появяват внезапно, обикновено от 12 до 48 часа след заразяването. Заразените страдат от интензивно, често многократно повръщане, диария, силни коремни болки, отпадналост, мускулни болки и ниска температура.
Признаците отминават бързо, инфекцията обикновено продължава между 1 и 3 дни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни