Sofia Open 2022 ще се проведе от 25 септември до 2 октомври в „Арена Армеец“. Елитът на световния тенис ще дойде отново в България за седмото издание на турнира от сериите ATP 250 в София, съобщиха организаторите му.
"Щастливи сме да обявим официално, че през 2022 г. ще се насладим на седмото поредно издание на Sofia Open. В България отново ще пристигнат едни от най-добрите тенисисти в света, които ще се борят за титлата в София. Най-хубавото е, че прекрасната българска публика ще може отново да се докосне до магията им на живо. Ще бъде голямо удоволствие да приветстваме феновете отново в залата за Sofia Open 2022", заяви Кей Годкхинди – турнирен директор на Sofia Open.
Имената им все още не са оповестени.
Сред предишните шампиони са Роберто Баутиста Агут, Григор Димитров, Даниил Медведев и Яник Синер.
"За седма поредна година Sofia Open ще бъде лице на България по света. Превърнахме турнира в София в традиция в календара на ATP. В света на тениса Sofia Open вече е марка. Но това не е само спортно събитие, гледано по целия свят. Това е и висококачествен продукт с огромен икономически ефект, който ние, организаторите от българска страна развиваме и налагаме. Sofia Open е мащабна позитивна реклама на България и нашата столица. Международната телевизионна аудитория надхвърля 300 милиона зрители, а с медийните публикации чуждестранната аудитория е близо 1 милиард души“, заяви Стефан Цветков - президент на Българската федерация по тенис.
“Sofia Open е вдъхновение за българските деца. Sofia Open е изключителен шанс за настоящите тенис таланти на България да играят на родна земя в професионално събитието на ATP, да бъдат част от най-големите, да израстват и също да вдъхновяват следващото поколение", каза още той.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4000
2
04.06 2022 в 18:55
https://www.raceofchampions.com/profile/jurassic-world-3-tw-online/profile
https://www.raceofchampions.com/profile/jurassic-world-tw-hd-online/profile
4000
1
04.06 2022 в 18:54
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Американски посланик: Европа има нужда от електрошок, много харчи
Терзиев ще чисти в Люлин в събота: Омръзна ми, на кмета на района все някой друг му е виновен