Григор Димитров стана лице на кампания на Европейската комисия за набиране на средства за лечение и създаване на ваксина срещу коронавируса. Българският тенисист се обърна към обществеността във видео, което беше публикувано в канала на ЕК в YouTube.
"Днес целият свят е изправен пред силен и опасен противник - коронавирусът. Урока, който съм научил от спорта е, че обединени сме по-силни. Моят екип е имал критично важна роля във всеки един успех, който съм имал. Ето защо международното сътрудничество в науката и изследванията е ключово за успешната борба с вируса. Нека дадем на най-добрите ни учени и предприемачи инструментите и подкрепата за създаване на ваксина, лечение и диагностициране на вируса. Това ще ни доближи до момента, в който ще чуем: "Гейм, сет и мач" за благосъстоянието на човечеството след коронавируса. Благодаря ви", казва Димитров.
28-годишният Григор закупи и дари респираторни апарати на болницата в родния си град Хасково още в началото на кризата.
Ето целия му призив:
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни