Най-добрият ни тенисист Григор Димитров изтегли тежък жребий за първия кръг на турнира по тенис от сериите АТР 500 във Виена, който стартира другата седмица. Хасковлията ще започне участието си срещу водача в схемата Стефанос Циципас (Гърция).
Ако успее да елиминира намиращия се в добра форма Циципас, българският тенисист ще има сериозен съперник и във втория кръг - най-вероятно Душан Лайович, който пък започва срещу квалификант.
В половината на Григор са още Яник Синер, Диего Шварцман и Каспер Рууд, а от другата страна на схемата са Александър Зверев , Хуберт Хуркач, Матео Беретини и Феликс Оже-Алиасим.
Димитров и Циципас имат два изиграни мача помежду си до момента. На Откритото първенство на Франция в Париж миналата година, гъркът записа трисетов успех с 6:3, 7:6 (9), 6:2, но след това българинът си върна именно във Виена - 6:7 (5), 6:4, 6:3.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел