Върховният административен съд отхвърли като неоснователна жалбата на ВМРО срещу ЦИК. Войводите искаха да имат повече представители в Общинските избирателни комисии.
Изборният кодекс постановява, че право на участие в комисиите имат парламентарно представените партии, плюс партии, които имат евродепутат, но са извън българския парламент.
Претенциите на ВМРО бяха, че нейните депутати са влезли в парламента с листата на "Обединени патриоти", а евродепутатите им са избрани с листата на ВМРО. Затова едно място от квотата на парламента да се даде на "Обединени патриоти", а ВМРО да се брои за извънпарламентарна партия и като такава да получи място заради това, че има евродепутат.
ВАС обаче отхвърли жалбата с мотива, че ВМРО е част от коалицията "Обединени патриоти" и няма как да се брои за непарламентарна партия.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години