Община Варна няма да обжалва решението на Софийския градски съд от 23 юли, който обяви за нищожно апортирането на акциите на Община Варна в Пловдивския панаир.
Това съобщи варненският кмет Благомир Коцев в профила си във Фейсбук.
Варна държеше 29% от Пловдивския панаир - част от някогашния 49%-тен държавен дял, дарени ѝ през 2016 г. от правителството на Бойко Борисов с цел общината край морето да се споразумее с бизнесмена Георги Гергов и да си вземе обратно собствеността на фирмата, която притежаваше терена на "Дупката" в центъра на града. В тази фирма община Варна беше съсобственик с минотарен дял с бизнесмена.
Това означава, че акциите се връщат в общината, а не остават в частното дружество на Георги Гергов („Пълдин туринвест" - бел.а.), коментира Коцев.
Акциите засега остават в Община Варна и въпреки че „губим делото, под моето ръководство администрацията няма да обжалва решението на съда, съобщава още Благомир Коцев.
По думите му, според съда през 2021 г. Общинският съвет е прехвърлил акциите при „тежки нарушения на Закона за приватизацията и следприватизационния контрол (ЗПСК)". Решението на предното ръководство на Общината, освен незаконосъобразно, е неизгодно и коства на варненци 800 000 лева за разноски и държавни такси по делото.
Пари, които ще платим всички ние. Ако обжалваме и „изгубим" отново, което е твърде вероятно, ще загубим още повече, заключава варненския кмет.
Съгласно решението на СГС, оповестено на 23 юли, решението може да бъде обжалвано пред Апелативния съд в София в двуседмичен срок.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
ISW: Русия работи за протести срещу Зеленски
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа