Пловдивският апелативен прокурор отрече да е притискал полицейски шеф

OFFNews 02 June 2026 в 15:41 4509 0
Стоев
Тихомир Стоев

Обвиненият от полицейски началник апелативен прокурор на Пловдив Тихомир Стоев категорично отрече, че го е правил.

"Категорично заявявам, че не съм оказвал неправомерен натиск върху никого", се казва в негова позиция до БНТ по повод огласения от правосъдния министър Николай Найденов сигнал за на висш полицейски служител.

„Вече 30 г. работя в съдебната система и през цялата си професионална кариера съм изпълнявал задълженията си в съответствие със закона, принципите на независимост, обективност и професионална етика. Никога не съм си позволявал да упражнявам неправомерен натиск, принуда или друго незаконосъобразно въздействие спрямо когото и да било“, пише Стоев.

По думите му като прокурор винаги е поддържал професионални отношения и добро институционално взаимодействие с МВР.

„Това сътрудничество е необходимо за ефективното изпълнение на законовите правомощия на двете институции в интерес на обществото и върховенството на закона. В този контекст съм провеждал множество служебни срещи с представители на МВР, свързани с координация и организация на съвместната работа“, подчертава Тихомир Стоев.

В заключение той изразява загриженост "от обстоятелството, че в рамките на кратък период от време бяха отправени публични обвинения и към други прокурори от района на Апелативна прокуратура – Пловдив".

"Надявам се всички поставени въпроси да получат своя институционален отговор по законоустановения ред, така че магистратите да могат спокойно, независимо и отговорно да изпълняват своите служебни задължения“, заявява накрая Тихомир Стоев.

Най-важното
Всички новини
X

Кога ще свърши войната? Фронтова линия с Камен Невенкин