Пиян бразилец предизвика ПТП и мина на няколко червени светофара, преди да бъде спрян от полицията

OFFNews 10 February 2026 в 09:54 1474 1
Полиция

Снимка Архив

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност бразилец, шофирал след употреба на алкохол.

Доказателства сочат, че на 9 февруари обвиняемият шофирал мерцедеса си по ул. „Проф. Кирил Попов“ с 2,32 промила алкохол в кръвта.

Предизвикал пътно-транспортно произшествие, после минал на червен светофар на няколко пъти, преди да бъде спрян от полицейски служители. Бразилецът отказал изследване в болница.

За това престъпление Наказателният кодекс предвижда затвор.

Чужденецът е задържан за срок до 72 часа.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    1978

    1

    craghack

    10.02 2026 в 10:24

    Дивотията, която разни ангелски сияния докараха. Имаме пиян шофьор и ПТП. Но нямамаме пострадал. Защо по дяволите този ще виси в панделата и ще го издържаме за сметка на нашите данъци, вместо да получи една условна присъда за първо нарушение и да се връща да работи, изкарва пари, плаща данъци и потребява, разбирай отново плаща данъци? В нормалните страни за първо такова нарушение не те хвърлят в затвора, а се опитват да те превъзпитат. Ако го повториш вече си лежиш.
     
    X

    Мечтаното приключение: филмът, който показа България без грим и спечели в Кан